החברה לתרבות פנאי וספורט בת ים
 03-5080025

חינוך

 ועדה המורכבת מאנשי חינוך, אכיפה, רווחה, קהילה, ופנאי שבראשה עומד מנהלת מחלקת חינוך ורווחה אהרון קצב. הוועדה עוסקת בדרכי מניעה של תופעות אלימות שכיחות ופגיעה בביטחון האישי של התלמידים. הוועדה מרכזת תמונת מצב כוללת של המאמצים בבת ים ומגבשת מדיניות עירונית ברורה ומעורבות של ההנהגה העירונית להתמודדות עם האלימות במערכת החינוך. לצד דיונים המתקיימים סביב אירועי אלימות חריגים בבת ים, הוועדה גם יוצרת פתרונות קהילתיים המשלימים את הפעילות הבית ספרית.

ימי עיון לתלמידים ואנשי מקצוע- כחלק מהמערך המניעתי, אנו נותנים הכשרות בתחום הסמים והאלכוהול. מניעת אלימות והתנהגותיות סיכון.

לחדרי מורים, עובדי רווחה, עו"ס ולחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
שימוש לרעה באלכוהול- לאורך השנים צריכת אלכוהול בקרב בני נוער עולה וגיל תחילת השימוש יורד.

אנו ברשות למלחמה בסמים מציעים מגוון פתרונות על מנת להתמודד עם התופעה ואנחנו פה לתת ידע והכוונה לפני שזה מתחיל.

אנו כגוף עירוני אמונים על נושא המניעה ועושים תיאום בכל הקשור לאכיפה וטיפול. השירות ניתן לכל קהל יעד- אנשי מקצוע, תלמידים, הורים וכלל האוכלוסייה.

חודש הסמים והאלכוהול- במהלך חודש דצמבר, מתקיימות פעילויות במקומות שונים בעיר להעלאת המודעות לטיפול, מניעה ואכיפה של סמים ואלכוהול.

זהו חודש אינטנסיבי שמועברות בו מגוון תכניות כגון: הרצאות, קבוצות לבני נוער, חלוקת מידע בספריות העירוניות, במתנ"סים ואירוע שיא.
סמינר עמיתים בנושא אלכוהול וסמים – בני נוער נבחרים בבית ספרם עוברים הכשרה והופכים לשגרירים למניעת שימוש בחומרים ממכרים

מניעת אלימות- סדנאות, הרצאות, הצגות ופרויקטים מיוחדים למגוון קהלי יעד בנושא מניעה והתמודדות עם אלימות על כל סוגיה. לאנשי מקצוע, בני נוער, תמיכה בבתי ספר, התאמה ייחודית לכל מסגרת או בחירה מהמגוון הקיים.

סכנות ויתרונות האינטרנט -עם ההתקדמות הטכנולוגית וכניסת מדיות שלא תמיד ברורות להורים ולמורים, אנו מפעילים מגוון הרצאות וסדנאות בנושא. מתן מידע, דרכים להתמודדות ופיקוח וניצול המדיה לטובת הילד/נער.

חיים טוב ברשת - אינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד וחיוני בחיינו, זירת ההתרחשות המרכזית בחיי מבוגרים, נוער וילדים כאחת. למרות יתרונותיו של האינטרנט הוא טומן בחובו גם סכנות והשיח על "גבולות האינטרנט" חשוב שיהיה דרך חיים בבית הספר. בנוסף, מתקיים סמינר עמיתים בנושא לתלמידי כיתות ז'
התמכרויות סמים וסמי פיצוציות- מגפת סמי הפיצוציות והתמכרויות לסמים "קלים" הביאה לחקיקת חוקים חדשים ודרכי טיפול ומניעה חדשניות על מנת למגר את התופעה.
אנו מציעים סדנאות, הרצאות, הצגות ופרויקטים מיוחדים וכמו כן, הכוונה לטיפול במידת הצורך ומאגר מידע בנושא - לאנשי מקצוע, תלמידים, הורים ומכורים.

איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד