החברה לתרבות פנאי וספורט בת ים
 03-5080025

חודש מרץ

הורים יקרים,


במהלך חודש מרץ,  בו חל חג הפורים, בחרנו במסגרת תכנית העשרה השנתית שלנו,
"מבט מכף רגל ועד ראש" - לעסוק באיבר הראש ולחברו לנושא החג.

הראש, שהוא האזור החשוב ביותר בגוף האדם , מורכב ממספר איברים חשובים ביותר כדוגמת המח.
תפקידו של המח הוא לקבל מידע ממערכות החושים , לעבד את המידע ולהשתמש בו על מנת לנהל את התנהגותו של האדם באמצעות כל מערכות הגוף. בכך למעשה, משמש המח כמרכז שליטה ובקרה על כל פעילות הגוף.
בנוסף, מלבד חוש המישוש,  כל החושים נמצאים בראש האדם – נתון נוסף, המסביר את חשיבותו הרבה של הראש.
 
בשל מיקומו כאיבר העליון והראשון בגוף האדם, ובשל הימצאותו של המח בראש, מיוחסות לו , לראש – יכולת החשיבה, הפעלת שיקול הדעת והתנהלות אחראית ושקולה במשך כל שעות היממה ובמהלך כל ימות השנה.
אלא שבחג הפורים, אחת המצוות היא לשמוח , ואף "לאבד את הראש" , לצאת מהשיגרה, לנהוג ברוח שטות ובמצב רוח היתולי .

בחודש זה, נעמוד על חשיבותו של הראש בגוף האדם, נדבר על מיקומו באיבר הראשון והגבוה ביותר בגוף,  נכיר את האיברים המרכיבים את הראש ואת חלקיו השונים ונקשר בין חגיגות הפורים והרוח השובבה המלווה את החג ליכולת לאבד מעט את שיקול הדעת וההיגיון אותם מאפיין איבר הראש.
רשת "צהריים טובים" שוקדת מדי שנה על כתיבת חוברות המיטיבות את פעולות הצהרונים השייכים לחברה למתנ"סים. בחודש זה רשת "צהריים טובים" משיקה שתי חוברות: חוברת "מפגשים" המכילה נושאים ותכנים להשתלמויות קבוצתיות לצוותי הצהרון ואוגדן נהלים להפעלת צהרוני בתי ספר.
בברכת חג שמח
צוות הצהרון
ורשת "צהרים טובים"
החברה למתנ"סים
 
 
במהלך חודש מרץ,  בו חל חג הפורים, בחרה רשת "צהריים טובים", רשת הצהרונים של החברה למתנ"סים להתמקד באיבר הראש.
הראש הוא האזור החשוב ביותר בגוף האדם .מיקומו של הראש בחלק העליון ביותר בגוף , מעיד על חשיבותו. רב החושים והמח מצויים בראש. תפקידו של המח הוא לקבל מידע ממערכות החושים , לעבד את המידע ולהשתמש בו על מנת לנהל את התנהגות האדם באמצעות כל מערכות הגוף. מיקומו כאיבר העליון והראשון בגוף האדם, מקנה לו מקום מרכזי בעולם הדימויים בשפה העברית והמילה "ראש" משמשת לא אחת כמטאפורה להתחלות חדשות, ראשוניות, מנהיגות ויכולת הובלה, מצויינות, ועוד.
בחודש זה נעסוק בתפקידיו החשובים של הראש על איבריו השונים, נעמוד על דומה והשונה בין ראשים שונים,  "נאבד את הראש" בחגיגות פורים ונחשף לביטויים שונים המשלבים בתוכם את המושג "ראש",
לתשומת ליבכן, תוכלו לבחור בין הפעילויות המוצעות בשבוע הראשון לפעילויות המוצעות בשבועות שאחריו, ולשלב את פתיחת הנושא לחגיגות פורים שחלות כבר בשבוע הראשון של החודש.

איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד