החברה לתרבות פנאי וספורט בת ים
 03-5080025

על הקורסים

רישום וציור
הרישום בקו הוא אמצעי הביטוי הראשוני בכל סוגי הרישום, הרישום הינו כלי העבודה הבסיסי של כל אמן לכל אמנות. קורס רישום וציור מקנה לתלמיד הכרה והעשרה לצד פיתוח יכולות טכניות עכשוויות ומסורתיות של הציור על מצע הדו מימד, היכרות עם מושגי הציור, קו, כתם, צורה, פרספקטיבה, חלל, אובייקט, נפח, הצללה, פרופורציה חשיבה יצירתית, פיתוח שפה אישית, יכולות התבוננות ותפיסת המרחב. הסדנה מציעה סביבת עבודה נוחה באווירה טובה ורצינית של לימוד ויצירה אינטנסיבית, הזדמנות להתנסות בחומרים וטכניקות מעפרון, פחם, אקריליק ושמן. הנחיה אישית המותאמת לקצב ההתקדמות של התלמיד. בגמר הקורס יציגו התלמידים את עבודותיהם בתערוכת סוף שנה בגלריה החדשה של המכון לאמנות. 
את הסדנה ינחה הצייר דניאל סרחו, בעל ניסיון  וידע רב  בתחומי הציור המסורתי.
ניתן להתרשם מעבודותיו באתר:  www.art-daniel.com 

מגלאי 14 ומעלה

 

פיסול וגילוף בעץ
מטרת קורס הפיסול להציג לתלמיד מגוון טכניקות וכלים שבהם משתמשים בתחום. הקורס עוסק בין היתר בבעיות והיבטים בהבנת ומחקר יסוד הצורה, והבעיות הספציפיות שהיא מציבה בתחום הפיסול. הקורס כולל תרגול מעשי של מושגים בסייסים מתחום הפיסול תוך התייחסות לבעיות משקל, נפח, שטח, פרופורציה וקומפוזיציה.
הבנה בסיסית והערכה של עקרונות הפיסול לאור הסגנונות השונים בתולדות האמנות, תוך התאמתם לחומר הנלמד בקורס. המשתתפים יעסקו גם  הלימוד לקראת בניית פסלים גדולים ,כולל בניית שלדים לפסלים פיגורטיביים.
הלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, כך שכל תלמיד יוכל לקבל הדרכה אפקטיבית אשר תקדם אותו בתחום.  עם סיום הקורס יציגו הסטודנטים את יצירותיהם בגלריה החדשה של המכון לאמנות בתערוכת סוף שנת הלימודים.
הקורס בהנחיית הפסל קוקלין אולג, בעל ידע רב בטכניקת הפיסול והציור,  בשיטה אקדמאית המסורתית.
השיעורים מתאימים למתחילים ולמתקדמים . 28 מפגשים    

מגלאי 14 ומעלה

 

קדרות ועיצוב קרמי
הקדרות הוא אחד המקצועות העתיקים בעולם. משחר ההיסטוריה יוצרים הקדרים מאותו חומר ראשוני – החימר את עבודתם. לימודי הקדרות נועדו להפגיש את התלמידים עם החימר, הכלים ועולם הקדרות, לצד פיתוח אישי של השפה והתפיסה האישית של התלמיד.
במהלך הקורס נלמד טכניקות שונות של עבודה עם החימר, שימוש באבניים, בנייה במשטחים, פיסול קרמי, גלזורות ועוד. הלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, כך שכל תלמיד יוכל לקבל הדרכה אפקטיבית שתקדם אותו בתחום . עם סיום הקורס יציגו המשתתפים את יצירותיהם בגלריה החדשה של המכון לאמנות בתערוכת סוף שנת הלימודים.
הקורס בהנחיית איילת כדורי, מרצה לעיצוב קרמי, קדרות  ותעשייתי-מודל,  זוכת פרס בלומנטל עבור הישגים בלימודים מטעם  "בצלאל".

מגילאי 14 ומעלה


צילום
הקורס עוסק בלימוד בסיסי של יסודות הצילום. מטרת הקורס: הקניית ידע טכני ותיאורטי בצילום הכולל הכרת המצלמה מתוך עולם הצילום האנלוגי אל עולם הצילום הדיגיטאלי, פיתוח יכולת ההתבוננות ותחושת המיקום והמרחב. יצירת תהליך חשיבה קונספטואלי ממוקד ועד הצגת העבודה. הקורס יעסוק ביסודות הצילום באופן כללי, תוך כדי  התייחסות לצילום הדיגיטאלי, צילומי חוץ וסטודיו. במהלך הקורס יחשפו התלמידים לגישות שונות של צילום, בהקבלה להתפתחות הצילום מראשיתו ועד היום. במהלך הקורס נעסוק בהתפתחות אישיותו של הצלם, בחירתו בנושא, בגישה, בדרכי הטכניקה והפורמט. המצלמה. הקורס יכלול יציאות חוץ לצילומיי לילה ויום במקביל לעבודה מעשית מול ביקורת עבודות. בגמר הקורס יציגו התלמידים את יצירותיהם בגלריה.
מנחה אורי גרון               

מגלאי 14 ומעלה

 

עיסת נייר
קורס עיסת נייר עוסק בלימוד ופרקטיקה בעבודה עם עיסת נייר, מפירוק החומר ועד עיצוב יסודו וגימורו מחדש.  הקורס מקנה לתלמידים העשרה בהכרות עם טקסטורות של חומרים  שונים בתחום לצד יצירה מעשית בנושאים שלהלן: עיצוב  רהיטים, תכשיטים, מנורות, בובות, פסלים, פרחים, פמוטים, חפצים דקורטיביים, מסכות, תמונות ומסגרות.  הלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, כך שכל תלמיד יוכל לקבל הדרכה אפקטיבית אשר תקדם אותו בתחום.
מגלאי 14 ומעלה


צורפות ועיצוב תכשיטים
הקורס עוסק במבוא ליסודות הצורפות לרבות ניסור, פיצור, הלחמות
בניית תכשיטים, טכניקות עבודה, טקסטורות במתכת ועוד,,,
ובו כל תלמיד יכין קולקציית תכשיטים פרי יצירתו.
בהנחיית זיוית פירסטנברג     

3 שעות פעם בשבוע

 

תולדות האמנות /"סיורי גלריות/מוזיאונים/הרצאות בתחומי האמנות"
ד"ר עכסה דומינסקי מרצה בכירה לתולדות האמנות ,אמנית מורה לציור ואמנות בוגרת המדרשה לציור, אוניברסיטת תל אביב ודוקטורט מאוניברסיטת יורק לוס אנג'ס. ההרצאה בליווי שקופיות ייחודיות ממוזיאונים מכל העולם.
ההרצאות לאורך שנת הפעילות .

 

צריכים להגיש תיק עבודות ? קורס הנחיה להכנת תיק מלא !
קורס המכינה נועד לאפשר לאלו העתידים להגיש מועמדות ללימודי אמנות, צילום, ציור ופיסול אקדמאים בארץ או בחו"ל, ואין בידם את השפה והניסיון. הקורס נועד לסייע לתלמיד להרכיב תיק עבודות מקצועי. בעזרת הקורס יוכלו התלמידים להרכיב את תיק העבודות בליווי הנחיה אישית. בסופו של הקורס לכל תלמיד יהיה תיק עבודות מגובש ובעל אופי אישי ומקורי. במקביל, מאפשר הקורס לכל אחד לגעת מעט בקשת תחומי האמנות, היבטיו ההיסטוריים, פילוסופים והעיונים. הכרת טכניקות שונות בתחום, שפה והאמצעיים להבעה יצירתית ואומנותית.             

32 מפגשים


קומיקס
בואו ללמוד כיצד לספר סיפור באמצעות איור וקומיקס !! .אנו מציעים לאוהבי התחום ולכאלו האוהבים להתנסות בתחום יצירתי מלהיב ,לבוא וללמוד את יסודות הקומיקס, הרקע היסטורי והמושגים הבסיסיים מעולם הקומיקס. באמצעות הלמידה ובהדרכה של האומנים מקצועיים, יוכלו המשתתפים ליצור עלילה וציור וגיבורים משלהם .

הקורס המקיף והמקצועי כולל למידה של מגוון תחומים איור  ובהם :  משפחת דמויות, דמויות שונות( מצחיקות, כועסות ועוד), טכניקות עבודה עם עפרונות רישום, עפרונות צבעוניים, רפידוגרף ועוד.בקורס תלמד גם שפת הקומיקס הייחודית : בלוני דיבור, תנועה, הבעות פנים. חלוקת הדף בפריימים ועוד . בסופו של הקורס המעודד פיתוח סגנון אישי של כל תלמיד, יצרו כל המשתתפים סיפור ודמות אישית שאותה ילמדו לאפיין בצורות שונות
מנחה  אירה פולובסוב       

מגלאי 14 ומעלה

 

איור
איור הוא כלי ציורי לבטא טקסט. האיור משמש אותנו בספרים, בעיתון, אריזות, עטיפות דיסקים ובאינטרנט. בקורס אנו נלמד ליצור פריים איורי, נבין מהי קומפוזיציה, ונתנסה בתמצות של רעיון לצורה ויזואלית. הקורס מזמן למשתתפים התמודדות עם האיור בתרגילים שונים כמו: כריכה לספר, איור שירים, איור עטיפה לדיסקים וכו'. בין הטכניקות שילמדו בקורס : קולאז, צבעי עיפרון, צבעי מים ועוד .  
מנחה  אירה פולובסוב       

מגלאי 14 ומעלה


כחומר ביד היוצר
סדנת התנסות בחומרים שונים ומגוונים מתוך עולם הקולנוע והתיאטרון, המאפשרת לתלמידים לצבור ניסיון רב בתחומים השונים שמאחרי הקלעים ותחום הביום, לצד חווית היצירה. תהליך הלמידה יכלול שלבים שונים כך שבשבועות הראשונים יתנסו המשתתפים בעבודה  עם חומרים כמו בטון, גבס ונייר ( יצירת קערות, מגשים וכלים דקורטיביים, פיסול קלקר ואטימתו לפסל קשיח וצביעתו בדרכים שונות) וגזה נייר, ספוגים, פרוות סינטטיות ולטקס, צביעה וקישוט (יצירת מסכות בדרכים וחומרים שונים).  לסיום נתנסה ביציקות גבס פולימרים ועבודה עם סיליקונים  וחומרים נוספים.
הסדנא הנחיית טובה ברמן בוגרת האקדמיה לאמנות  בצלאל ירושלים ו Empire State College    New York . טובה היא יוצרת וותיקה ומוערכת בעלת נסיון של למעלה משלושים שנה בתחום האביזרים המיוחדים לתיאטרון, קולנוע  ויצירת תפאורות. מגלאי 14 ומעלה


אמנות המחשב
קורסים בתחומי העיצוב הגראפי, צילום והקולנוע.
פוטו שופ – עריכה גראפית – בניית אתרים – עריכת סרטים – הכרת המחשב

 

"לגדול באמנות"   

קורסים ייחודיים לילדים מגילאי 10-14
רישום וציור/פיסול/עיצוב קרמי וקדרות


חוגי  אומנות לילדים

גילאי 4-9
מוזמנים ללמוד אמנות שהיא קצת אחרת, אמנות שהיא מחוץ למסגרת, עם מקום לדמיון, לקבלה ולהזדמנות לגלות צד יצירתי. להשתולל עם מרקמים, גוונים והדבקות- להיות. בואו להוציא את היוצר שבכם. פעילות יצירתית עשירה ומגוונת לילדים, מאפשרת לילד לפתח ולחדד את חושיו, הפעילות מלווה במוזיקה.


ימי הולדת לילדים שאוהבים ליצור
חלמתם על יום הולדת מיוחד ומקורי ?  צוות המכון לאמנות מזמין אתכם לחגוג יום הולדת שכולו חוויה וכיף המשולבים עם יצירה מגוונת . אנו מציעים אלטרנטיבה איכותית שלא מוותרת על ההנאה של פעילות לכלל הילדים , יצירות איכותיות והכל באוויה שמחה ובהדרכה של מיטב מורי המכון . בואו להתנסות בחוויה ייחודית של ציור ופיסול כיאה ליום עם משמעות כזה והכל תוך כדי אכילת העוגה  המסורתית . 
סדנאות אמנים צעירים לתלמידי תיכון
רישום וציור/פיסול/צילום

פתיחת קורס תתקיים במינימום  4 נרשמים לפחות .

איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד