החברה לתרבות פנאי וספורט בת ים
 03-5080025

על המכון

המכון לאמנות הוקם על ידי עיריית בת-ים בשנות ה- 60. מתחילת דרכו של המכון למדו ולימדו בו מבכירי אמני ישראל. בין מקימיו נמנים האמן והמחנך הנודע, יקיר העיר, יעקב אפשטיין ז"ל, האמנים אריה מרגושילסקי ז"ל, דוד שור ז"ל, אבא פניקל ז"ל, אהרן אלקלעי ז"ל , שלמה ויתקין ז"ל, אליהו גת ז"ל, אדווין סולומון, הנריק הכטקוף ז"ל, ג'ון בייל, חתן פרס נורדאו, נפתלי ישראל ז"ל ועוד אמנים ואנשי רוח  רבים אשר ביקרו, לימדו ולמדו במכון.

המכון ממוקם ברחוב הגבול  -  על קו הגבול ההיסטורי והמוניציפאלי שבין הערים בת ים ויפו. השטח עליו הוקם המכון שימש בעבר כאזור הפרדסים של שכונת ג'בלייה ביפו. בגב המכון (בסמטת ראשונים 3) עומדות עד היום עמדות קרב של כוחות פלסטיניים, שנשתמרו מאז 1948.  בשכונה בה המכון שוכן חיים תושבים משלוש הדתות ומרקעים תרבותיים שונים. ההטרוגניות החברתית, הצפיפות, והחיים בשכונה מפגישים את האמנים הפועלים במקום עם מגוון תרבותי, לשוני ודתי מרתק. המכון יוצר אתנחתא אמנותית לתושבי השכונה. הוא נותן הזדמנות לאוכלוסיות השונות של השכונה וסביבותיה להתחבר זו לזו, ומשמש כמקום נייטרלי שבו נפגשים קהלים מרקעים וגילאים שונים בטריטוריה מקבלת, פתוחה, ודינמית, שכל יום יש בה חיבור מפתיע חדש.

בעידודו של ראש העיר הנוכחי, שלומי לחיאני, התרחבה מאד פעילותו של המכון לאמנות, שהפך למרכז עירוני שוקק חיים, הפועל במהלך כל ימות השבוע. במסגרת המכון מתקיימים בו קורסי אמנות בתחומים שונים.

בשנת 2002 הקים האמן שי פרדו את הגלריה החדשה של המכון לאמנות. הגלריה משמשת בית לאמנים רבים מכל התחומים לתצוגה ולפעילויות תרבות, מפגשי אמן ורבי שיח, תערוכות מתחלפות ומגוונות מכל תחומי האמנות מהארץ ומהעולם. בגלריה מוצגות תערוכות צילום, אמנות פלסטית, וידאו וציור. סגנון עכשווי וישן. הגלריה מאפשרת לקהל מבקריה הכרות עם סגנונות שונים, המבטאים את המרחב התרבותי האקלקטי בעיר, בארץ ובעולם.

המכון לאמנות פועל במסגרת החברה לתרבות פנאי וספורט של עיריית בת-ים אשר חרטה על דגלה את פיתוח תחום האמנות בעיר. לגלריה קהל מבקרים גדול, המונה אלפי חברים ושותפים פעילים ברשת החברתית של הגלריה. הדף הווירטואלי משמש לא רק לפרסום והודעות על תערוכות, אלא כמנוף ממשי ליצירה ואוצרות, באמצעות דיאלוג בין האוצר והאמנים ברשת החברתית.

המכון לאמנות פותח את שעריו לקהל הרחב ומזמין אתכם להתרשם מסדנאות וקורסים בתחומים מגוונים: רישום וציור, צילום, פיסול, עיצוב קרמי ועוד,  וכן ממגוון תערוכות מהארץ ומהעולם, בגלריה החדשה של המכון לאמנות.

איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד