מחלקת עיוורים


יחידת העיוורים מונה כעשרים וארבעה מקבלי שירות, כולם בעלי תעודת עיוור, כל אחד בעל מוגבלות ראייתית  שונה, ביניהם גם עיוורים מוחלטים.
העובדים ביחידה שלנו מתאפיינים במגוון רחב של יכולות. כל מקבלי השירות הנם בעלי מוטיבציה גבוהה ובשל מגבלת הראייה, רבים מהם יצירתיים במציאת פתרונות להתמודדות עם המגבלה הפיזית שלהם וזאת כדי  לבצע עבודות על הצד הטוב ביותר, שלא לומר מצטיין, למרות המגבלה.
למקבלי הישרות העיוורים יש גאווה גדולה בהישגיהם בעבודה, והם מקפידים על דיוק וביצוע עבודה גמורה בשלימות.  כמו כן יש להם ליווי צמוד של מנהלת ומדריך עבודה, שביחד מקפידים על מסירת עבודה על פי דרישת הלקוח.
מעבר לעבודות מגוונות של אריזה, מיון, הלחמת שקיות, חיבור גופי פלסטיק שונים, תפירה גסה, עובדים רבים ביחידת העיוורים עובדים עם מברגה חשמלית ובעלי יכולת ביצוע עבודות כשל אדם רואה. 
רבים ממקבלי השירות ממציאים ויוצרים לעצמם מכשירים שונים על מנת לבצע את העבודות השונות ביעילות וללא טעויות. יש ביניהם שיתופי פעולה ועזרה הדדית, כשכל אחד תורם את חלקו .
התפיסה לנו ביחידה היא שכל אחד יכול לבצע כל עבודה, לאחר למידה יסודית והכרת המרכיבים השונים של העבודה. לכל אחד ניתנת ההזדמנות להתנסות בביצוע עבודה חדשה באווירה מעודדת תוך חיפוש פתרונות לקשיים המתעוררים במהלך ביצוע העבודה.
אין ספק שהמוטיבציה הגבוהה והרצון להתגבר על כל מכשול מייצרת אווירה תומכת ורצון גדול לגוון בעבודות ולאתגר את עצמינו.


איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד