חומרי הכנה

פיתוח מודעות והיכרות עם התרבות והאמנות בקרב הילדים, מתחיל מגיל הגן.
ילדי הגן מקבלים 3 פעולות תרבות משלושה תחומים שונים מתוך שישה תחומי אמנות:
תיאטרון, מוסיקה, מחול, קולנוע, אמנות פלסטית וספרות. ילדי הגן מקבלים פעולת תרבות אחת גדולה אשר מתקיימת מחוץ לכותלי הגן ( בהיכל התרבות בבת ים), לרוב תהיה זו הצגת תיאטרון ועוד שתי פעולות תרבות מתחומים שונים בתוך הגן.
אנו בוחרים לקיים את הצגת התיאטרון בחודש מאי משיקולי מזג אויר וכן לקראת סוף שנה, הילדים כבר יותר בשלים לאחר שהגיעו לסיומה של השנה ובמשך כל השנה עצמה יש להם זמן להתכונן לצפייה בהצגה .אנו משתדלים להתאים את הצפייה בהצגות התיאטרון על פי גילאים ולעיתים מתבצעת חלוקה גילאית והפרדה בין גני חובה וגני טרום וטרום חובה , מבחינת תוכן ההצגה.

בנוסף מקבלים הילדים 2 פעולות נוספות תוך גניות. מופעים בגן הינם בלתי אמצעיים, מפגש עם נגן על כלי מוסיקה , מפגשי ספרות או מחול שמאפשר להם להתרשם מן השחקן ומהתנועה כשאלה מתרחשים בתוך שטח הגן בנוכחות הגננות, באווירה אינטימית. 

1. הצגה גדולה בהיכל התרבות
השנה נבחרו ההצגות:

"גלי"- תאטרון אורנה פורת לילדים ונוער.

"שולם לעולם" תאטרון ארצי לנוער.

2. פעילות תוך גנית

 השנה בחרנו לתוך הגן מופעים בשני תחומים שונים: מחול ומוסיקה.

 מוסיקה:

קטנטני האופרה - שירלי הוד.

 מחול:

1. הרקדנית מרמלדה.

2. נעלי הקסם.

 מצ"ב לוח פעילויות תוך גניות במהלך שנת תשע"ח :

1. קטנטני האופרה.

2. הרקדנית מרמלדה.

3. נעלי הקסם.


 

מופע מוזיקלי לתרבויות העולם, המאפשר לילדים להכיר את התרבויות בדרך פעילה וחוויתית.
במופע נציג את המוזיקה כשמשקפת רעיונות, אמונות ודרך חיים בתרבויות השונות, כמו אפריקה, טיבט, מצרים, צפון אמריקה, הודו ועוד.קרא עוד
אורית רז, סופרת ילדים ונוער, זכתה בפרס הדסה לשנת 2003, בפרס זאב לשנת 2003 ובעיטור אנדרסן לשנת 2010. היא בוגרת החוג לספרות וחינוך של האוניברסיטה העברית ובעלת MA בכתיבה יצירתית של אוניברסיטת בן גוריון.קרא עוד
הסיפור התנ"כי האהוב והמרתק , במופע המשלב תיאטרון מחול ומולטימדיה
טיול של קבוצת ילדים לגן החיות התנ"כי מוביל אותנו אל סיפורו המוכר והאהוב של נוח, הצדיק טוב הלב, שנבחר ע"י אלוהים להציל את משפחתו ואת בעלי החיים מן המבול.
הילדים, חוברים אל נוח והופכים לחלק מן העלילה המרתקת, במהלכה בונה נוח תיבה ומוביל את כולם במסע אל עבר חיים חדשים.קרא עוד
בובי וצ'ופצ'יק הם שני עכברים שגדלים כחברים הכי טובים, עד שדרכיהן נפרדות – בובי עובר לגור בעיר הגדולה, וצ'ופצ'יק משתקע בטבע, בשדה הפתוח. לאחר שנים בובי עכבר העיר מגיע להתארח אצל חברו. צ'ופצ'יק נרגש מהמפגש, אך חברו העירוני סובל מהביקור, מהאוכל, מהאווירה, ואפילו לישון אינו מצליח.קרא עוד
יהלי הוא ילד שאוהב להמציא המצאות. הראש שלו מלא רעיונות אך אין לו חברים...
כשיהלי מגיע להתארח בקיבוץ אצל הדוד שלו, אליהו, הוא פוגש את איילת ומתיידד איתה. לצערו הוא מגלה שהם אינם יכולים לשחק יחד בגלל ריב גדול השרוי בין הדוד אליהו לרותי, דודתה של איילת.
קרא עוד
במחזמר משולבים שיריו המוכרים והאהובים של אהוד מנור.
גלי היא ילדה אופטימית, מלאת דמיון ואוהבת טבע. לקראת עלייתה לכיתה א' היא מאד מתרגשת ומשתפת בתחושותיה את חבריה הטובים: דני השכן, הברוש, הנחליאלי ובעלי החיים בגינה.

קרא עוד
איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד