"משחקי ילדים במוסיקה"

"משחקי ילדים במוזיקה" הוא "קונצרט מוסבר" חוויתי, בנגינת הרכב של חליל אבוב וצ'לו, המשתף את הילדים באופן פעיל ומחבר אותם לעולם המוזיקה. במהלך הקונצרט, הרכב של שלושה נגנים, בחליל, באבוב ובצ'לו, משמיע קטעי מוזיקה קלאסית קלה, הלקוחים מתוך יצירות מאת באך, מוצרט, ביזה וכן שירי ילדים.
הנושא המשותף לכל קטעי המוזיקה הוא "משחקים וביטויים במוזיקה". המלחינים השונים, בסגנונות השונים, שילבו ביצירותיהם נושאים, מתוך עולמם של הילדים. הילדים לומדים להבחין בהם, בתוך המוזיקה, ומתוך כך מזהים את האופי המיוחד של כל קטע מוזיקלי, את השונה ואת הדומה, דרך תחושות ורגשות.
תכנית המפגש מורכבת סביב שתי יצירות מרכזיות: האחת היא "סמפונית הצעצועים" מאת לאופולד מוצרט והשניה היא "סויטת משחקי ילדים" מאת ג'. ביזה. דרך יצירות אלה ואחרות, הילדים פוגשים בקטעי מוזיקה קצרים, יפים ומרגשים, בסגנונות מוזיקליים שונים מתוך עולם המוזיקה הקלאסית.
הנגינה ה"חיה" של ההרכב במפגש תורמת מאד להקשבתם של הילדים. במהלך המפגש הילדים מקשיבים הן לכל כלי בנפרד, והן לשלושת הכלים יחד. כך הם מזהים את אופיו הייחודי של כל אחד מהכלים, ולומדים על משפחות הכלים אליהם כל כלי שייך, משפחת כלי הנשיפה ומשפחת כלי הקשת.
שירי סובול – אבוב וקרן אנגליתנעם דובסטר – חליל ופיקולוענת נבו – צ'לו
.


איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד