שאלות ותשובות - צהרוני בתי הספר

QA2

האם רישום לצהרון בתקופת הרישום מבטיח מקום בצהרון?          

רישום בתקופה זו מבטיח מקום אך פתיחת הצהרון מותנית במינימום נרשמים

לאיזה מרכז קהילתי שייך בית הספר של ילדי ?   
ברחבי העיר פועלים 8 מרכזים קהילתיים. לכל מרכז קהילתי יש תחת ניהולו מסגרות צהרוני בתי ספר. באתר החברה יש רשימת בתי ספר ושיוכם למרכז הקהילתי.

האם ניתן לבצע רישום לצהרון רק לחלק מימי השבוע?     
לא

מה שכר הלימוד בצהרונים?
כיתות א-ב  635 ₪
כיתה ג – 935 ₪

מה כוללת ארוחת צהרים בצהרון?          
ארוחת הצהריים היא ארוחה חמה ועומדת בכללים אשר נקבעו ע"י משרד החינוך ומשרד הבריאות . היא כוללת מנת חלבון עיקרית, תוספת פחמימה, ירק מבושל וירקות טריים. אחה"צ מקבלים הילד פרי/כריך

כיצד מתבצע ביטול עבור הרישום לצהרון?          
באמצעות שליחת טופס ביטול השתתפות בפעילות למייל /פקס של המרכז הקהילתי אליו משויך בית הספר. יש לוודא שהביטול התקבל.  שימו לב - יש לבצע ביטול עד 15 לכל חודש, על מנת שהביטול יכנס לתוקפו בחודש העוקב.

האם קיימות הנחות מתשלום לצהרון?    
משרד החינוך מעניק הנחה של 300 ₪ לכל הורה בבת ים ומחיר זה יורד אוטומטית מעלות הצהרון (עלות צהרון מלאה עומדת על  935 ₪ , עלות צהרון בעיר לאחר ההנחה עומד על 635 ₪ ) . אין הנחה נוספת מעבר להנחה זו. רק  במקרים חריגים ניתן להגיש בקשה להנחה במסגרת ועדת הנחות של החברה.

במהלך תהליך הרישום לבית ספר ציינתי שאני מעוניינת בצהרון עבור ילדי, האם המקום מובטח לי?            
לא. על מנת שהילד ירשם לצהרון יש להיכנס לאתר החברה לתרבות פנאי וספורט ולבצע רישום נפרד לצהרון. כמו כן ניתן להגיע פיזית ולבצע רישום באחד מהמרכזים הקהילתיים הפזורים ברחבי העיר.

איזה פעילות יש בצהרון ?            
בכל שנה נדרשת החברה להגיש תכנית חינוכית שנתית המאושרת על ידי גורמי הפיקוח במשרד החינוך. התכנית כוללת פעילות העשרה והפגה סביב נושא מרכז משתנה. בנוסף, צהרוני העיר מקבלים ליווי של רשת "צהריים טובים" של החברה למתנ"סים. במסגרת זו בכל חודש מקבלות עובדות הצהרונים חוברת עם תכנית עבודה חודשית מפורטת הכוללת פעילויות מגוונות בתחומי התנועה , אומנות, סיפורת, אקטואליה ועוד.   בצהרונים פועל גם חוג העשרה / שני חוגי העשרה בכפוף למודל ההפעלה שיבחר בתחילת השנה.

האם הילדים מכינים שיעורי בית בצהרון?
כחלק מסדר יום בצהרון - מוקצה זמן להכנת שיעורי בית. צוות הצהרון מסייע ומתווך לילדים, אולם חשוב להדגיש כי האחריות על הכנת שיעורי הבית היא על הילדים, וחשוב מאוד לבדוק בבית ולעקוב אחרי התקדמותם.

מה שעות הפעילות בצהרון ?     
צהרוני בתי ספר פועלים משעת סיום הלימודים ועד השעה 16:45

האם הצהרון כולל רק את ילדי כיתת האם?         
צהרון יכול לכלול את ילדי כיתת האם בלבד, אך במקרים רבים הוא כולל גם ילדים מכיתות אם נוספות.

היכן מתקיים הצהרון?   
הצהרון מתקיים בבית הספר בו לומד התלמיד, בכיתת צהרון שבית הספר מקנה לנו בתחילת השנה. מדובר על כיתה קבועה לאורך כל השנה.

כיצד הילדים מגיעים לכיתת הצהרון?      
בתחילת שנה , צוות הצהרון אוסף את הילדים מכיתות האם. חשוב להדגיש בפני ילדיכם כי  יש להמתין בכיתה בעת צלצול סוף היום, וכי מדריכות הצהרון תאסופנה אותם לכיתת הצהרון. בהמשך, ובהתאם לבשלות הילדים, הצוות מלמד את הילדים להגיע באופן עצמאי לכיתת הצהרון.

כמה אנשי צוות יש בצהרון ?      
מדריכה מובילה + סייעת

מי מפקח על צוות הצהרון ?
צוות הצהרון נבחר ע"י רכזי צהרון, מנהלי מתנ"סים, ומנהלת האגף למרכזים קהילתיים. הצוותים מפוקחים ע"י גורמים אלו. בנוסף קיים פיקוח חיצוני של משרד החינוך. צוותים  מחויבים לעבור הדרכה קבועה  לפחות אחת לחודש. מובילות הצהרונים נדרשות  בנוסף לעבור קורס מובילות שנתי בהיקף של 120 שעות הדרכה. השנה יתקיים קורס זה בשיתוף סמינר הקיבוצים.

מתי יש חופשות בצהרונים ?      
בתחילת שנה יתפרסם באתר לוח החופשות המעודכן לשנה הקרובה.  בימים מסוימים  בהם לא פועלת מערכת החינוך מופעל בצהרון יום לימודים מלא במתכונת קייטנה. פירוט התאריכים כאמור יועבר בתחילת השנה.

האם יש צהרונים  במסגרות כיתות חינוך המיוחד ?          
בבתי ספר שבהם פועלים כיתות חנ"מ - אנו עושים את מירב המאמצים להפעיל כיתה במסגרת חנ"מ. נדרש מינימום משתתפים לפתיחת כיתה, וגיוס צוות מיומן בתחום. במקרים בהם הורה מבקש לשלב ילד הלומד בבוקר בכיתת חנ"מ בצהרון  קיים בבית ספר , נדרש אישור מפקחת החנ"מ/מנהל בית ספר. שיבוץ כזה יבוצע על בסיס מקום פנוי.

מה המספר המינימאלי והמקסימלי לפתיחת צהרון ?        
מינימום לפתיחת צהרון בי"ס - 18 ילדים. מקסימום ילדים בצהרון - 34 .

איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד