שאלות ותשובות - צהרוני גני הילדים

QA1

האם רישום לצהרון בתקופת הרישום מבטיח מקום בצהרון?         
רישום בתקופה זו מבטיח מקום אך פתיחת הצהרון מותנית במינימום נרשמים

האם רישום לצהרון גן לאחר תקופת הרישום לגנים מבטיח מקום?
להורים המבצעים רישום לצהרון בחודשים יולי ואילך לא ניתן להבטיח מקום בצהרון. הורים הנרשמים עד יוני ישובצו לצהרון, אך יש לזכור שפתיחת צהרון מותנית במינימום נרשמים.

האם ניתן לבצע רישום לצהרון רק לחלק מימי השבוע?     
לא

מה שכר הלימוד בצהרונים?
635 ₪ 

מה כוללת ארוחת צהרים בצהרון?          
ארוחת הצהריים היא ארוחה חמה  ועומדת בכללים אשר נקבעו ע"י משרד החינוך ומשרד הבריאות. היא כוללת מנת חלבון  עיקרית , תוספת פחמימה, ירק מבושל וירקות טריים. אחה"צ מקבלים הילד פרי/כריך

כיצד מתבצע ביטול עבור הרישום לצהרון?          
באמצעות שליחת טופס ביטול השתתפות בפעילות למייל /פקס החברה. יש לוודא שהביטול התקבל.

האם קיימות הנחות מתשלום לצהרון?    
משרד החינוך מעניק הנחה של 300 ₪ לכל הורה בבת ים ומחיר זה יורד אוטומטית מעלות הצהרון (עלות צהרון מלאה עומדת על  935 ₪ , עלות צהרון בעיר לאחר ההנחה עומד על 635 ₪ ) . אין הנחה נוספת מעבר להנחה זו. רק  במקרים חריגים ניתן להגיש בקשה להנחה במסגרת ועדת הנחות של החברה.

במהלך תהליך הרישום לגניים ציינתי שאני מעוניינת בצהרון עבור ילדי, האם המקום מובטח לי?
לא. על מנת שהילד ירשם לצהרון יש להיכנס לאתר החברה לתרבות פנאי וספורט ולבצע רישום נפרד לצהרון. כמו כן ניתן להגיע פיזית ולבצע רישום במזכירות הגיל הרך של החברה ברחוב רהב 7 או בכל אחד מהמרכזים הקהילתיים הפזורים ברחבי העיר.

איזה פעילות יש בצהרון ?            
בכל שנה נדרשת החברה להגיש תכנית חינוכית שנתית המאושרת על ידי גורמי הפיקוח במשרד החינוך. התכנית כוללת פעילות העשרה והפגה סביב נושא מרכז משתנה. בנוסף, צהרוני העיר מקבלים ליווי של רשת "צהריים טובים" של החברה למתנ"סים. במסגרת זו בכל חודש מקבלות עובדות הצהרונים חוברת עם תכנית עבודה חודשית מפורטת הכוללת פעילויות מגוונות בתחומי התנועה , אומנות, סיפורת, אקטואליה ועוד.   בצהרונים פועל גם חוג העשרה / שני חוגי העשרה בכפוף למודל ההפעלה שיבחר בתחילת השנה.

מה שעות הפעילות בצהרון ?     
צהרוני הגנים פועלים משעת סיום הלימודים - 14:00 ועד 17:00

האם הצהרון כולל את ילדי הבוקר בלבד ?           
צהרון יכול לכלול את ילדי הבוקר בלבד, אך במקרים רבים הוא כולל גם ילדים מהגן הסמוך. במידה ואין מינימום ילדים נדרש לפתיחת צהרון, מבצעים חיבור של שני גנים סמוכים כדי לאפשר פתיחת צהרון ומתן השירות להורים.

כמה אנשי צוות יש בצהרון ?      
מובילה / גננת + סייעת. בגנים בהם יש ריכוז גבוה של ילדי טרום חובה צעירים שטרם נגמלו מתוגבר הצוות בסייעת נוספת לפחות למחציתה הראשונה של השנה .

מי מפקח על צוות הצהרון ?       
צוות הצהרון נבחר ע"י רכזות הצהרונים ומנהלת המחלקה לגיל הרך. הצוותים מפוקחים ע"י גורמים אלו. בנוסף קיים פיקוח חיצוני של משרד החינוך. צוותים  מחוייבים לעבור הדרכה קבועה  לפחות אחת לחודש. מובילות הצהרונים נדרשות  בנוסף לעבור קורס מובילות שנתי בהיקף של 120 שעות הדרכה . השנה יתקיים קורס זה בשיתוף סמינר הקיבוצים.

מתי יש חופשות בצהרונים ?      
בתחילת שנה יתפרסם באתר לוח החופשות המעודכן לשנה הקרובה.  בימים מסויימים  בהם לא פועלת מערכת החינוך מופעל בצהרון יום לימודים מלא במתכונת קייטנה. פירוט התאריכים כאמור יועבר בתחילת השנה .

האם יש צהרונים בגני החינוך המיוחד ?  
בכל גן  חנ"מ בו יש מינימום נדרש של נרשמים ויש צוות מיומן בעבודה עם ילדי החנ"מ נפתח צהרון.  ההרשמה לצהרוני החנ"מ מתקיימת בחודש אוגוסט עם סיום עבודת ועדת ההשמה וסיום השיבוצים של הילדים בגני החנ"מ.  במקרים בהם הורה מבקש לשלב ילד  הלומד בבוקר בגן חנ"מ בצהרון של גן אחר, נדרש אישור מפקחת החנ"מ. שיבוץ כזה יבוצע על בסיס מקום פנוי בלבד שכן לילדי הבוקר בגן בו פועל הצהרון קיימת קדימות בשיבוץ.

באם ילד של גן חנ"מ משובץ לצהרון בגן אחר , כיצד הוא מגיע לצהרון ?    
ילד גן חנ"מ שזכאי להסעה , יכול להיות מוסע באמצעות הסעה זו מגן הבוקר לגן בו מתקיים צהרון. עם סיום שעת הפעילות בצהרון , ההורה נדרש להגיע ולאסוף את הילד מהצהרון בכוחות עצמו

מה המספר המינימאלי והמקסימלי לפתיחת צהרון ?        
מינימום לפתיחת צהרון גן - 15 ילדים. מקסימום ילדים בצהרון - 30 . במקרים בהם כל ילדי הצהרון מגיעים מגן הבוקר ניתן לרשום עד 35 ילדים בצהרון בדומה למספר המכסימלי בבוקר.

איתור חוגים ופעילויות
דלג על איתור חוגים ופעילויות

חיפוש חוגים ופעילויות


עבור לתוכן העמוד